Puchar Niemiec: Gol Smolarka, Bayer odpadł.

maring

Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 521

Skąd: WF

PostWysłany: Nie 13:11, 05 Sie 2007    Temat postu: Puchar Niemiec: Gol Smolarka, Bayer odpadł.

Euzebiusz Smolarek zdobył bramkę dla Borussii Dortmund w sobotnim meczu Pucharu Niemiec z FC Magdeburg.
Reprezentant Polski w czwartej minucie otworzył wynik spotkania, które BVB wygrało ostatecznie 4:1 i pewnie awansowało do II rundy.

Dwa gole strzelił Diego Klimowicz, a jednego Mladen Petric.

Sporo szczęście miał Werder Brema, który od 47. minuty pojedynku z trzecioligowym Eintrachtem Braunschweig grał w dziesiątkę. Za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał obrońca Per Mertesacker. Gdy wydawało się już, że dojdzie do dogrywki, w ostatniej minucie zatrudniony latem Boubacar Sanogo zdobył bramkę na wagę zwycięstwa i awansu.

Z rozgrywkami pożegnał się natomiast Bayer Leverkusen, który uległ FC St. Pauli. Drużyna z Hamburga, która w poprzednim sezonie niemal wyeliminowała Bayern Monachium, wygrała po bramce Fabiana Bolla z 87. minuty.

Wynikiem 1:0 zakończyło się spotkanie VfL Osnabrück z Borussią Mönchengladbach, w którym goście zrewanżowali się rywalom za porażkę sprzed roku. Pewnie do kolejne rundy awansowały natomiast Hannover 96, pokonując 3:1 Rot-Weiss Ahlen, a także Hertha Berlin i TSV 1860 Monachium. Ekipa ze stolicy Niemiec nie dała szans SpVgg Unterhaching zwyciężając 3:0. W takim samym stosunku Lwy pokonały na wyjeździe SC Verl, a wszystkie gole zdobył Antonio di Salvo.

Wiele emocji towarzyszyło za to spotkaniu Rot-Weiss Essen z Energie Cottbus. Goście, z Mariuszem Kukiełką i Tomaszem Bandrowskim w składzie, objęli prowadzenie po strzale Francisa Kioyo. Tuż po przerwie wyrównał jednak Rafael Kazior i doszło do dogrywki. W niej drugiego gola w 103. minucie zdobyli gospodarze, a autorem bramki był Sercan Güvenisik. Energie nie poddało się i dziewięć minut później do wyrównania doprowadził Dimitar Rangelov. Tuż przed końcem dogrywki drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Stiven Rivic. W serii rzutów karnych pomylili się Daniel Sereinig (Essen) oraz Kukiełka i Zoltan Szelesi (Energie), i to Rot-Weiss awansowało.