maring

Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 521

Skąd: WF

PostWysłany: Pią 9:48, 17 Sie 2007    Temat postu: Podsumowanie 3. kolejki Ligue 1

W środę i czwartek rozegrano osiem spotkań trzeciej kolejki Ligue 1.
W meczu na szczycie Le Mans wygrało na wyjeździe z Girondins Bordeaux 2:1 i dosyć niespodziewanie utrzymało pozycję lidera.

Goście przegrywali do przerwy na Stade Jacques Chaban-Delmas 0:1, ale od 21. minuty grali z przewagą jednego zawodnika, co skrzętnie wykorzystali. Oprócz Le Mans komplet punktów ma Nancy, które w czwartek w takim samym stosunku wygrało u siebie z OGC Nice.

Porażkę Bordeaux wykorzystało natomiast Lorient, które wygrało na wyjeździe z Paris Saint Germain 3:1. Jeszcze do 69. minuty po bramce Paulety PSG prowadziło 1:0, ale końcówka należała do gości. Najpierw dwa gole w ciągu dwóch minut strzelił Marama Vahirua, a potem dzieła dokończył Rafik Saifi.

PSG póki co zawodzi, podobnie jak Olympique Marsylia, które miało być głównym rywalem Olympique Lyon w walce o mistrzostwo. Podopieczni Alberta Emona jeszcze nie wygrali, a w środę przegrali z Valenciennes 1:2, mimo że po golu Karima Zianiego prowadzili 1:0. Katem l'OM okazał się Steve Savidan, zdobywca dwóch bramek.

Jeszcze gorzej spisuje się AJ Auxerre Ireneusza Jelenia, które tym razem przegrało 0:3 z RC Strasbourg. AJA nie zdobyło dotąd punktu, ani nawet bramek, tracąc w trzech spotkaniach siedem goli. Bez punktów jest także beniaminek FC Metz, który w środę przegrał z AS Monaco 0:2.

Pierwszego gola i pierwsze zwycięstwo zanotowało natomiast Rennes, które po bramce Pettera Hanssona pokonało u siebie AS Saint-Etienne. Z kolei w meczu Lille OSC z FC Sochaux zanotowano remis 1:1, który pozwolił gospodarzom zachować miano niepokonanego zespołu.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum piłkarskie Strona Główna -> Ligue1 Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Theme xand created by spleen & Programosy.