CzekDobr

Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 314

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw 11:17, 30 Sie 2007    Temat postu: Ajax Amsterdam za burtą Ligi Mistrzów

Drużyna Ajaxu Amsterdam, lider holenderskiej Eredivisie, nie zagra w Lidze Mistrzów. Podopieczni Henka ten Cate nieoczekiwanie przegrali dwa mecze ze Slavią Praga i czeka ich występ w Pucharze UEFA.

Holendrzy, którzy imponują w lidze, przygodę z tegoroczną Ligą mistrzów zaczęli źle. Ulegli przed dwoma tygodniami Czechom w Amsterdamie 0:1 i musieli o awans walczyć w Pradze. Slavia okazała się niezby gościnnym zespołem - już w 22 minucie Stanislav Vlcek zdobył pierwszego gola dla drużyny gospodarzy. 11 minut później nadzieję Holendrom przywrócił Luis Suarez, ale to było wszystko na co stać było Ajax. Podopieczni Henka ten Cate, którzy czarowali skutecznością w Eredivisie strzelając w dwóch meczach zdobyli 12 goli, nie potrafili pokonać świetnie dysponowanego Martina Vaniaka. Krótko przed końcem spotkania Holendrów ostatecznie pogrążył Vlcek zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu.

Nie udało się awansować innej drużynie z krajów Beneluxu - Anderlecht przegrał u siebie z tureckim Fenerbahce 0:2. W Lidze Mistrzów zabraknie więc Marcina Wasilewskiego, który grał 78 minut i udanie powstrzymywał rajdy Roberto Carlosa.

Zagra za to Marcin Lewandowski, który zaliczył 52 minuty w zwycięskim meczu Szachtara Donieck z austriackim Red Bull Saltzburg.

Poza Ajaxem wszyscy faworyci wygrali swoje mecze i bez najmniejszych problemów awansowali do fazy grupowej.

Wyniki 3. rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów:

Celtic -Spartak Moskwa 1:1 karne 4:3 (pierwszy mecz 1:1)
Liverpool - Toulouse 4:0 (1:0)

Mecz AEK Ateny - FC Sevilla zostął przełożony na 3 wrześnie w z wiązku z tragiczną śmiercią Antonio Puerty. W pierwszym meczu Sevilla wygrała 2:0.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum piłkarskie Strona Główna -> Puchary Europejskie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Theme xand created by spleen & Programosy.