Dwa oblicza Polaków, piękny gol Krzynówka

CzekDobr

Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 314

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro 19:53, 22 Sie 2007    Temat postu: Dwa oblicza Polaków, piękny gol Krzynówka

Reprezentacja Polski zremisowała z Rosją 2:2 (0:2) w towarzyskim spotkaniu rozegranym w Moskwie. Był to ostatni sprawdzian "Biało-czerwonych" przed wrześniowymi meczami w eliminacjach mistrzostw Europy.
Na niespełna trzy tygodnie przed niezwykle trudnym spotkaniem z Portugalią trudno o jednoznaczną opinię na temat dyspozycji Polaków. Po słabej w wykonaniu naszego zespołu pierwszej części meczu, drugie 45 minut daje nadzieję na dobry wynik w spotkaniu o punkty.

Trener Leo Beenhakker zdecydował się na defensywne ustawienie - z Radosławem Matusiakiem w roli jedynego napastnika. Na środku obrony partnerem Jacka Bąka był Dariusz Dudka, zaś na ławce rezerwowych usiadł dotychczasowy "pewniak", Michał Żewłakow.
Jak się okazało, taktyka i decyzje personalne holenderskiego szkoleniowca nie sprawdziły się. Duet stoperów popełniał mnóstwo błędów, a osamotniony Matusiak był zupełnie niewidoczny.

Na pierwszą bramkę kibice na stadionie Lokomotiwu czekali do 21. minuty. Iwan Sajenko przedarł się prawą stroną, mocno dośrodkował na piąty metr a niepilnowany Dmitrij Syczew skierował piłkę do siatki.

Pięć minut później mogło być 2:0 dla gospodarzy. Bardzo aktywny na prawym skrzydle Sajenko uderzył w "krótki" róg, ale Artur Boruc nie dał się zaskoczyć.

W 35. minucie polski bramkarz był jednak bezradny. Kolejny błąd obrony wykorzystał Roman Pawliuczenko, który uprzedził Bąka i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki.

Uspokojeni prowadzeniem Rosjanie w ostatnich dziesięciu minutach oddali nieco inicjatywę "Biało-czerwonym". Podopieczni Leo Beennhakkera stworzyli dwie dogodne sytuacje, których nie potrafili jednak zamienić na gole. Najpierw Matusiak nie opanował piłki w polu karnym po rajdzie Jacka Krzynówka lewym skrzydłem, a kilka minut później Mariusz Lewandowski główkował minimalnie ponad poprzeczką.

Znacznie lepiej zaprezentowali się Polacy po zmianie stron. Trener Beenhakker wprowadził do gry pięciu nowych zawodników, jednak w rolach głównych wystąpili Krzynówek i Jakub Błaszczykowski.

W 73. minucie pomocnik Borussii Dortmund popisał się świetnym prostopadłym podaniem do Krzynówka, a ten fantastycznym strzałem w samo okienko bramki pokonał Antona Szunina. Trafienie 31-letniego gracza VfL Wolfsburg to z pewnością jeden z najpiękniejszych goli zdobytych przez reprezentację Polski w ostatnich latach.

Nie minęły cztery minuty a znów błysnął Błaszczykowski, który wywalczył piłkę na prawym skrzydle, wbiegł w pole karne i precyzyjnym uderzeniem w długi róg po raz drugi zaskoczył bramkarza gospodarzy.

Niewiele brakowało, by - pomimo słabej gry w pierwszej połowie - Polacy cieszyli się w Moskwie ze zwycięstwa. W 83. minucie po potężnym strzale Dudki piłka odbiła się od poprzeczki i trafiła w linię bramkową.

Rosja - Polska 2:2 (2:0)
Bramki: Dmitrij Syczew (21), Roman Pawliuczenko (34) - Jacek Krzynówek (73), Jakub Błaszczykowski (77).
Żółte kartki: Dmitrij Torbinski - Radosław Sobolewski.
Sędziował: Vladimir Hrinak (Słowacja).
Widzów: ok. 15 tys.

Rosja: Władimir Gabułow (46-Anton Szunin) - Iwan Sajenko, Aleksiej Bierezucki (58-Dmitrij Torbinski), Denis Kołodin, Wasilij Bierezucki (46-Aleksandr Aniukow, 86-Roman Worobiew) - Dinijar Bilialietdinow, Igor Siemszow, Andriej Arszawin, Jurij Żirkow (46-Konstantin Zyrianow) - Roman Pawliuczenko (46-Paweł Pogrebniak), Dmitrij Syczew.

Polska: Artur Boruc (46-Tomasz Kuszczak) - Paweł Golański (46-Marcin Wasilewski), Jacek Bąk (46-Michał Żewłakow), Dariusz Dudka, Grzegorz Bronowicki - Jakub Błaszczykowski, Mariusz Lewandowski, Radosław Sobolewski (66-Mariusz Jop), Jacek Krzynówek - Maciej Iwański (66-Wojciech Łobodziński) - Radosław Matusiak (76-Łukasz Piszczek).

gra w pierwszej połowie wyglądała cienko natomiast druga połowa to zdecydowanie lepsza gra i to my zasłużyliśmy na zwycięstwo no ale pokolei...
moje oceny od 1-10:

Artur Boruc: dwie udane interwencję może będą ale też dwie wpuszczone bramki... 5-
Tomek Kuszczak: bez błędów jeżeli wiedział że piłka przeleci obok lub nad bramką tylko ją śledził wzrokiem... 6+

Paweł Golański - właściwie nic pozytywnego nie pokazał...6-
(Marcin Wasilewski) - lepszy od kolegi którego zmienił w połowie drugiej części spotkania grał coś w ofensywie 7